Samochody marki BMW z założenia mają wzbudzać emocje i dostarczać niepowtarzalnych doznań i doświadczeń dla kierowcy. Nie inaczej jest z modelami sygnowanymi legendarnym logiem M, które jeszcze mocniej podkreśla sportowy, a nie raz wręcz wyczynowy charakter samochodów tego niemieckiego producenta. BMW M4 to z pewnością wyjątkowy model, który zasługuje na uwagę każdego, kto ceni mocne samochody i uwielbia mocne wrażenia z jazdy. Zapraszamy do artykułu, w którym pokrótce opiszemy model M4 ze stajni BMW.

BMW M4 – kilka słów o modelu

BMW M4 Coupe – bo w takiej wersji nadwoziowej jest oferowane, to piękny samochód. Agresywne linie boczne, mnóstwo charakterystycznych przetłoczeń, masywne zderzaki i progi, dodatkowe poszerzenia, nieco wystające nadkola genialnie wypełnione pięknymi felgami aluminiowymi z serii M sprawiają, że obok tego samochodu nie da przejść się obojętnie. BMW nigdy nie tworzyło samochodów krzykliwych, które na siłę próbują zwrócić na siebie uwagę i podobnie jest w tym przypadku. Ten samochód w pełni zasługuje by oglądać się za nim niezależnie od tego czy znajduje się na parkingu czy właśnie przemknął obok nas na autostradzie.

Również wnętrze jest wyjątkowe. Mimo bardzo sportowego charakteru, gdzie pierwsze skrzypce grają fotele kubełkowe ze zintegrowanymi zagłówkami oraz carbonowe dodatki, to tutaj również najważniejszy jest kierowca. Wszystkie przyrządy i wskaźniki zostały zaprojektowane tak, by idealnie spisywały się zarówno na drodze jak i podczas próby czasowej na torze. Znakomitej jakości tworzywa oraz skóry stanowią całkowite dopełnienie tego oszałamiającego efektu.

BMW M4 GTS

Jak to w BMW z serii M w parze z charakterem idą również osiągi. Robią one wrażenie na każdym, kto chociaż raz przejedzie się tym samochodem. Przyspieszenie, sposób prowadzenia, precyzja czy wydajność układu hamowania sprawiają, że każdy może poczuć się jak kierowca wyścigowy.

Dane techniczne BMW M4

Przechodząc do konkretów. Pod masywną maską BMW M4 umieszczony został silnik o pojemności 4.4 litra i mocy 450KM. Jednostka napędowa sprzęgnięta jest z automatyczną, dwusprzęgłową skrzynią biegów DCT. Mimo, że waga samochodu przekracza ponad 1,5 tony, to moc znakomicie ją rekompensuje. Tarcze ceramiczne zapewniają kierowcy pewne i wydajne hamowanie w każdych warunkach, a zawieszenie wielowahaczowe daje poczucie pełnej kontroli nad pojazdem. Warto pamiętać, że BMW M4 wychodzi w kilku wersjach, czyli BMW M4 GTS oraz BMW M4 Competition.

Czy warto kupić BMW M4?

Odpowiedź na to pytanie zdaje się być oczywista. Każdy miłośnik motoryzacji, mocnych samochodów i niepowtarzalnych wrażeń z jazdy będzie chciał posiadać w swoim garażu ten wyjątkowy model. Mimo, że cena za BMW M4 jest bardzo wysoka, to należy jednak pamiętać, że mamy do czynienia z marką premium, która oferuje nie tylko emocje i satysfakcję z jazdy, ale również doskonale zaprojektowany, przemyślany i dopracowany samochód. BMW M4 to z pewnością wyjątkowy samochód wart swojej ceny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *