Zakup używanego samochodu zawsze związany jest ze stresem i dużymi emocjami, co sprawia, że nie dla każdego z nas jest to komfortowa sytuacja. Oczywiście rozwiązaniem tego problemu może być zakup samochodu wprost z salonu, jednak nie każdy ma wystarczające możliwości finansowe by się na tego podjąć. Mimo, że w naszym kraju samochody nowe cieszą się coraz większą popularnością, to jednak nadal znacznie większa sprzedaż obejmuje pojazdy „z drugiej ręki”. Niewielu z nas wie, że dealerzy wielu popularnych marek samochodów oferują również egzemplarze używane. Rozwiązanie to może stanowić idealny kompromis pomiędzy zakupem samochodu nowego, gdzie nie musimy się martwić o jego historię, a jednocześnie połączyć ze znacznie bardziej atrakcyjną ceną. O tym, czy rzeczywiście tak jest dowiesz się z tego artykułu.

Z jakimi problemami spotykamy się kupując używany samochód?

Wybranie tego jedynego samochodu z rynku wtórnego to nie lada wyzwanie. W dobie łatwej dostępności części zamiennych, warsztatów oraz usług napraw pojazdów nawet idealnie zachowany egzemplarz pojazdu powinien wzbudzać nasze wątpliwości i wymuszać chęć dokładnego zweryfikowania jego faktycznego stanu. Nie każdy z nas jest w stanie sprawdzić pełną historię serwisowania czy ewentualnej wypadkowości pojazdu. Nie zawsze mamy możliwość skorzystania z profesjonalnego sprzętu, typu miernik grubości lakieru czy komputer do odczytania błędów i nie zawsze możemy zabrać ze sobą zaufanego mechanika. Istnieją co prawda firmy, które specjalizują się w szczegółowym sprawdzaniu wskazanych przez nas pojazdów lub same je dobierają i nam proponują, jednak nie zawsze okazuje się to wystarczająco skuteczne, często stosunkowo drogie i trudno dostępne. Racjonalnym wyjściem z tej sytuacji jest zakup samochodu z pewnego źródła.

Salon BMW

No właśnie… z pewnego źródła. Czyli jakiego? Okazuje się, że większość dealerów oraz salonów samochodowych oferuje swoim klientom nie tylko pojazdy nowe, ale również używane. Ale o tym, dlaczego dealera danej marki możemy uznać za pewnego sprzedawcę przeczytacie w dalszej części poradnika.

Gdzie najlepiej kupić używany samochód?

Tak jak już wspomnieliśmy wcześniej. Mając do wyboru zakup samochodu używanego z tak popularnego w naszym kraju auto handlu czy standardowego komisu, a oficjalnego dealera danej marki musimy mieć świadomość, że najbardziej pewnym miejscem, gdzie możemy nabyć samochód używany w najlepszym stanie i z pewną historią jest bez wątpienia ta druga opcja. Takie usługi są dostępne u większości sprzedawców, w tym w salonie BMW w Świlczy. Szeroki wybór samochodów używanych BMW zapewnia nam możliwość wyboru odpowiedniego pojazdu dla naszych potrzeb w dużo korzystniejszej cenie.

Dlaczego warto kupić samochód u dealera?

Decydując się na zakup samochodu u dealera, niezależnie czy będzie to dealer BMW Rzeszów czy jakikolwiek inny możemy liczyć, że wybrany pojazd nas nie zawiedzie. Samochody dostępne w salonach, nawet te używane posiadają zawsze pewną i udokumentowaną historię wypadkowości oraz serwisowania. Kupując zatem samochód od dealera mamy pewność czy posiada on oryginalny przebieg, czy wszystkie naprawy i wymiany były wykonywane na czas, czy nie posiada on żadnej historii wypadkowej, a w wielu przypadkach możemy otrzymać dodatkową gwarancję oraz korzystne zniżki na usługi serwisowe. Kupno używanego samochodu wprost z salonu jest ogromnym ułatwieniem i daje nam pewność, że nasz wybór był właściwy. Wybierając samochód, który był prawidłowo serwisowany, mamy pełną listę jego wszelkich napraw czy usterek, a dodatkowo otrzymujemy na niego gwarancję możemy być spokojni o to, że nie będzie on nam sprawiał żadnych problemów. Decydując się na zakup samochodu używanego warto korzystać z pewnych źródeł, które są w stanie zagwarantować nam, że nasz nowy pojazd bezawaryjnie, komfortowo i bezpiecznie będzie nam służył przez wiele lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *