Zloty miłośników samochodów marki BMW odbywają się na całym świecie od wielu lat. W Polsce również mamy wielu fanów tej marki. Nasze serca biją dla tych maszyn, troszczymy się o nie jak o własne dzieci. Tak naprawdę to są nasze maleństwa, a ten kto choć raz kupił BMW już nigdy nie zamienił jej na inną markę samochodu. Spotkania z innymi wielbicielami tej marki to dla nas czysta przyjemność i możliwość poznania ludzi pełnych tej samej pasji i miłości do BMW. Jednakże czasy koronawirusa zepsuły plany także i nam. Jak zatem zapowiadają się zloty kierowców BMW w 2020 roku?

Zloty BMW w 2020

Terminarz naszych spotkań i pokazów miała rozpocząć impreza w Osiu 5 kwietnia 2020. Niestety epidemia pokrzyżowała plany organizatorom i impreza nie odbyła się. Następnie w Nowym Zgagowie miał się odbyć Zlot – „Bavaria Fans Club” 26 kwietnia 2020, tutaj również podjęto decyzję o odwołaniu imprezy. Jeden z najliczniej odwiedzanych zlotów – majówka z BMW w Toruniu również została odwołana. BMW M Power Club, który jest organizatorem zlotu, w swoim komunikacie dodał, iż coroczne majówkowe spotkanie organizowane jest od 23 lat i nie dadzą tak łatwo za wygraną. Tak więc organizatorzy nie powiedzieli, że ostatecznie odwołują imprezę lecz zaznaczają, że zlot odbędzie się gdy sytuacja w kraju na to pozwoli. Tydzień później miał odbyć się także majówkowy zlot w Dobrzycy – Majówka BMW. Tutaj także organizatorzy odwołali imprezę zaznaczając, że być może uda się zorganizować zlot w innym terminie umożliwiając spotkanie w większym gronie.

1 oraz 2 maja miała odbyć się także coroczna impreza – „Drift Open – Polish Drift Series”, która przyciąga rzesze fanów z całej Polski. Jako pasjonaci,  zawsze kibicujemy zawodnikom za sterami BMW. Jednak także i ta impreza nie odbyła się ze względu na brak możliwości organizacji imprez masowych. Zawody w Kłodzku zostały przesunięte, natomiast w kwestii zmagań na torze w Kielcach, które mają odbyć się w lipcu nie podjęto jeszcze decyzji. Organizatorzy Drift Open zachęcają fanów do pozostania w domu i organizują ciekawe konkursy w mediach społecznościowych. Jednym z nich jest wybór najlepszego #TopDriftBazaWszechCzasów, gdzie fani wybierają najlepsze samochody do driftów wszechczasów. Nie brakuje tam także mocnych i silnych modeli BMW jak chociażby kultowe BMW E36.

Charytatywne zloty fanów BMW

Pozostałe imprezy zaplanowane na maj i czerwiec również zostały anulowane. Jednak początkiem roku, gdy jeszcze sytuacja epidemiologiczna w kraju była spokojna odbyły się akcje charytatywne dla zwierząt pod pieczą fanów BMW. Zarówno w Krakowie jaki i Grudziądzu została zebrana karma dla kotów i psów. BMW Team Kraków już po raz czwarty organizował zbiórkę dla potrzebujących zwierząt, a każdy darczyńca otrzymał klubowy upominek. Dzięki akcji udało się zebrać sporą ilość darów które zostały przekazane Fundacji Stawiamy na Łapy.

Jak to mówią karma powraca więc być może i nam się poszczęści i jeszcze w tym roku będziemy mogli spotkać się na zlocie fanów czterech kółek marki BMW. Oby i te imprezy, które zostały odwołane, będzie można jeszcze będzie można jeszcze zorganizować w 2020 roku. Bowiem bardzo tęsknimy za zlotem fanów BMW. Na ten moment musimy zadowolić się zmaganiami online, przeglądaniem fotografii z poprzednich zlotów i wspominkami ze wspólnych spotkań. Tym czasem trzymamy kciuki by miłośnicy BMW znów mogli się spotkać i dzielić pasją do tych cudownych maszyn.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *